Únor 2011

Česko Slovenská SuperStar - 2. díl - Castingy v Praze a Bratislavě

22. února 2011 v 2:12

tak zas Superstaříci jedou na Nově
Pěvecká manie už podruhé zaplavila Česko a Slovensko. Nával nových adeptů na SuperStar byl enormní. Zahlédneme novou hovězdu už v castingových kolech z Prahy nebo Bratislavy?

Tupínambové-

17. února 2011 v 21:48 Národy a jazyky
1 z význačných kmenů Tupíů při pobřeží Brazílie od ústí Amazonky až po Porto Alegre v počtu asi 20 000 lidí.V 16.století založili členové tohoto kmene obranný kmenový svaz,jenž  dlouho odolával portugalským kolonizátorům.Zajali významného badatele Hanse Stadena,který tuto událost popsal v knize-Dobrodružství 10 měsíců mezi indianskými lidojedy.(Takže ho asi nakonec nesnědli?)Tupí-namba znamená velmi starý a první.Z jejich jazyka byly  převzaty názvy pro některé druhy živočichů-tukan,tapír,jaguár.

Lidi jsou z 99%

16. února 2011 v 23:41
stejné svině,ve všech národech,tedy aspoň u lidí nad 5 let,tam se skoro žádný člověk najít nedá.A pořád musí člověk se mít před každým na pozoru,aby ho neokradli nebo nezbili  .A je úplně jedno,k jaké etnické skupině,ti lidé patří,protože jsou vychováváni tím našim debilním školským systém,kde je každý trochu odlišný člověk ostatními spolužáky diskriminován a perzekuován.Už tím,že se tam setkávají lidé neustále přibližně stejnou věku vychovávají  u většiny žáků nenávist ke všem,kdo jsou aspoň o 5 let starší nebo mladší.Mělo by se to udělat tak,že by třeba půlka lidí začla chodit do ZŠ v 5 a 2.půlka v 10 letech.
Prostě,ty jejich debilní,přemoudřelé kecy,o tom,jak jsou lidé špatní a zlí,kvůli tomu,že jsou málo vzdělaní a nechodí do školy,jsou úplná hovadina.
Však to všichni vidíte,prostě,jak lidi začnou chodit do mateřské  či základní školy,tak se z velké části začnou měnit čím-dál k horšímu,začnou šikanovat spolužáky,kouřit tabák,pít alkohol,potom druhé vydírat o peníze,aby měli na ty svoje drogy a tak je to pořád dokola.
Takže vzdělání=největší zhouba společnosti a svobodného ducha.
Však to vidíte i u našich politiků,všichni samá vysoká škola a morálně jsou na úrovni největšího bahna,bez tabáku a alkoholu neudělají ani ránu,že by navrhli nějaký zákon na zlepšení životního prostředí,to u nich neexistuje atd.
No dobře,vědomosti jsou potřeba,ale,co z toho,když stejně většinu z toho,co se lidé ve škole naučí,tak stejně většinou za chvíli zapomenou.Ale to by zas tak nevadilo,horší je ten jejich zvyk,že přepírají od ostatních spolužáků všechny špatné vlastnosti.

Albánci-

2. února 2011 v 19:24 Národy a jazyky
Shqipetar-horalé(horští tuzemci)-znamená názav Albánců v jejich jazyce.V Albánii žijí asi  3milióny  příslušníjů tohoto národa,přibližně stejný počet žije mimo svůj stát,zejména v řecké a nezávislé části Makedonii,v Kosovu a Metohiji,Sardinii a jižní Itálii(patrně myšlena -pevninská část).Albánci patří k původním obyvatelům Balkánského poloostrova a pocházejí patrně z ilyrského kmene Albanetů nebo z předilyrskotráckých kmenů,které byly později ovlivněny jihovýchodními Slovany.Starověkými předchůdci Albánců,rozdělených do 2 skupin,na severu Gegové(Malsorové) a na jihu Toskové(Mirdité)-byli Arberové,Turky nazývaní Arnauti a Srby-Arbanasové.
Vzhledově  a kulturně se podobají  mj. Baskům a Sardům.1.nezávislý albánský stát byl založen v roce 1912.
A  ještě slovníček albánštiny-
unë
tyti
onai
myne
vyju
kdokush/cili
coc,farë
nenuk
jinýtjetër
jedennjë
dvady
třitre
mužburrë
člověknjeri
ženagrua
dítěfëmijë
manželkanuse
manželbashkëshort
ptákzog
veš morr